10. edycja Chatka Blues Festival – program

Serdecznie zapraszamy na 10. edycję Chatka Blues Festival. Lubelskie święto bluesa odbędzie się

w dniach 11-12 października 2019 r., w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”
w Lublinie.

W trakcie jubileuszowej edycji CHBF odbędzie się 6 koncertów, w trakcie których miłośnicy bluesa będą mogli posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu. Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego dnia festiwalu zagrają amerykańskie gwiazdy – w piątek Nick Schnebelen (Kansas City, USA) a w sobotę Carlos Johnson & Hoo Doo Band (Chicago, USA/ Polska). Będzie też dużo grania akustycznego z najwyższej półki.

Tegoroczną edycję Chatka Blues Festival zainauguruje grupa Blues Junkers, która została wybrana Najlepszym Polskim Zespołem Bluesowym za 2018 rok.  Zespół tworzy autorskie utwory nawiązujące stylistyką do starych nagrań mistrzów bluesa. Ich ostatnia płyta pt. „Night Time”, została wyprodukowana w amerykańskiej wytwórni BigTone Records. Zespół z pewnością dostarczy wielu doskonałych wrażeń muzycznych i porwie publikę do zabawy.

Następnie dla lubelskiej publiczności zagrają doświadczeni muzycy i pedagodzy, czyli duet Cichoński/Grabowy. Leszek Cichoński z którego kursów do nauki gry na gitarze uczyły się pokolenia gitarzystów w Polsce, jest znany z corocznego bicia Rekordu Guinnessa podczas festiwalu „Thanks Jimi” we Wrocławiu. Tomasz Grabowy to czołowy polski basista jazzowy. Warto posłuchać tego duetu!

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpi amerykańska gwiazda, muzyk blues-rockowy z Kansas City (Missouri) – Nick Schnebelen, który w 2014 roku zdobył Blues Music Award. Nick ma bluesa we krwi, śpiewa i gra na gitarze łącząc różne style. Jego rodzice byli czynnymi uczestnikami sceny muzycznej Kansas City, a dom rodzinny często służył za miejsce prób i jam sessions.

Drugi dzień festiwalu rozpoczniemy koncertem Piotra Resteckiego – mistrza fingerstyle’u. Piekielnie zdolny, bosko wrażliwy, człowiek-orkiestra – takie określenia zdarza się słyszeć po jego koncertach.  Kompozytorski talent Piotra i energia sceniczna, połączone z poczuciem humoru, tworzą oryginalny spektakl muzyczny jednego aktora, który spotyka się z dużym uznaniem i entuzjazmem publiczności.

Następnie zagra akustyczny duet weteranów polskiej sceny bluesowej i rockowej, czyli Tymkoff
i Łęczycki. Każdy ich koncert to solidna dawka bluesowej ekspresji, wzruszające ballady czy wirtuozerskie improwizacje na harmonijce. Muzycy śmiało interpretują znane i mniej znane utwory bluesowe i rockowe, znakomicie budując dramaturgię koncertu.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert urodzonego w Chicago Carlosa Johnsona, uważanego za jednego z najwybitniejszych gitarzystów bluesowych w dzisiejszym świecie. Towarzyszyć mu będzie energetyczna bluesowo-funkowa grupa Hoo Doo Band. Carlos Johnson koncertował na CHBF w 2013 roku i był to jeden z najlepszych koncertów ze wszystkich edycji festiwalu.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Informacje dotyczące biletów znajdują się tutaj

Nie może Was zabraknąć na jubileuszowej – 10. edycji Chatka Blues Festival. Do zobaczenia w październiku, w Lublinie!