O nas

 

Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce i święto bluesa w Lublinie. Wydarzenie odbywa się od 2010 roku w ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie. Festiwal ma swoją renomę i cieszy się dużym zainteresowaniem fanów bluesa nie tylko z Lublina i okolic,  ale także z najdalszych zakątków Polski.

Festiwal prezentuje różne odcienie bluesa, zarówno akustycznego jak i elektrycznego. Imprezę charakteryzuje wysoki poziom artystyczny i organizacyjny oraz wyjątkowa atmosfera, którą tworzą artyści wspólnie z widownią, w kultowym miejscu jakim jest sala widowiskowa Chatki Żaka. 

Organizatorzy

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA). Współorganizatorami są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Partnerami tegorocznej edycji są Centrum Handlowe Vivo! Lublin i STOART. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.

Więcej informacji o wydarzeniu „Chatka Blues Festival” znajduje się na stronie: http://chatkablues.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues

Lokalizacja

Od samego początku festiwal organizowany jest w kultowej Sali Widowiskowej Chatki Żaka, której historia sięga ponad 50 lat. Od dekad Chatka Żaka jest miejscem kulturotwórczym,
z którym związani byli artyści dziś grający na największych scenach teatralnych i muzycznych nie tylko w Polsce, ale także Europie. To miejsce skupiające środowisko kultury alternatywnej, wolnego słowa i wydarzeń o charakterze artystyczno-społecznym.  Od 2010 roku jest także lubelską kolebką bluesa, który ma swoje święto w Lublinie.

W tym roku część festiwalu odbędzie się także w nowym miejscu – Centrum Handlowym Vivo! Lublin.

Poprzednie edycje

Do tej pory na festiwalowej scenie Chatki Żaka wystąpiło wielu znakomitych wykonawców z Polski i zagranicy, którzy zaprezentowali swój talent miłośnikom bluesa i dobrej muzyki.

Wykonawcy zagraniczni:

  • A Contra Blues (Hipszania), Earl Thomas (USA), Carlos Johnson (USA), Monkeyjunk (Canada), Latvian Blues Band (Łotwa), Demian Band (Argentyna, Hiszpania), Alvon Johnson Band (USA), Max Vatutin Trio (Ukraina), Wanda Johnson (USA), Nick Schnebelen (USA), Juwana Jenkins & Charlie Slavik (USA, Czechy), Vanesa Harbek (Argentyna)

Wykonawcy polscy:

  • Bogdan Szweda & Easy Rider, Piotr Nalepa Breakout Tour, Kasa Chorych, Jorgos Skolias i przyjaciele, JJ Band, Green Grass, Boogie Boys, Jan Gałach Band, Cotton Wing, Czarny Pies, Highway, Hoo Doo Band, Harmonijkowy Atak, Adam Blues Band, Hard Times, Szulerzy, Osły, The River, Nocna Zmiana Bluesa, Kraków Street Band, East Earth Band, Bluesmaszyna, Makar & Children of the Corn, Smooth Gentleman, Łukasz Jemioła Trio, Luber i Szuła, Przytuła i Kruk, Maciej Lipina, Karolina Cygonek, Magda Piskorczyk, Romek Puchowski, Jędrzej Kubiak, Marek Wojtowicz, Arek Zawiliński, Paweł Szymański, Adam Bartoś.

Blues w Lublinie – więcej informacji na stronach:
http://scenabluesowa.lublin.pl/
https://www.facebook.com/ScenaBluesowaLublin