Cichoński / Grabowy

Doświadczeni muzycy i pedagodzy stworzyli razem duet, w którym chcą wykorzystać wszystkie podobieństwa i różnice dotychczas uprawianej muzyki szukając nowych brzmień

20.05.2019 Szczecin Poniedziałek Jazz Fana: Cichoński – Grabowy. Fot. Robert Stachnik

 

Leszek Cichoński i Tomasz Grabowy w trakcie koncertu zaprezentują szereg standardów muzyki rockowej, bluesowej i jazzowej w niebanalnych interpretacjach oraz kilka zupełnie nowych, napisanych specjalnie dla tego duetu wyjątkowych utworów. Cichoński do tej pory skłaniał się bardziej ku rockowi i bluesowi, a Grabowy ku muzyce jazzowej. Połączenie tych bliskich i równocześnie dalekich doświadczeń daje duet eksplodujący energią i solówkowymi fajerwerkami.

Leszek Cichoński to gitarzysta i wokalista bluesowy, kompozytor i aranżer. Debiutował na profesjonalnej scenie w zespole CDN w 1981 roku. W roku 1992 założył zespół Blues-Rock Guitar Workshop, grał też z wieloma zagranicznymi artystami. Od 2003 roku na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod dyrekcją Leszka Cichońskiego, wykonuje utwory Hendrixa w ramach „Thanks Jimi Festival”. W 2019 roku zagrało razem 7423 gitarzystów – co jest oficjalnym Światowym Rekordem Guinnessa. Leszek Cichoński jest znanym autorem kursów do nauki gry na gitarze „Blues-Rock Guitar Workshop” i „Gitarowe ABC” oraz wykładowcą warsztatów muzycznych.

 

Tomasz Grabowy to czołowy polski basista jazzowy. Karierę na rynku muzycznym rozpoczął z zespołem „Funky Groove” w 1994 roku, a od 1995 był członkiem grupy „Walk Away” biorąc udział we wszystkich polskich festiwalach jazzowych. Odbył wiele tras koncertowych z gwiazdami jazzu światowego formatu. Od wielu lat Tomasz Grabowy zajmuje czołowe miejsca w ankietach fachowych czasopism muzycznych w kategorii gitara basowa. Jest autorem książek instruktażowych dla basistów „Moja Basówka” (2009 r.) oraz „Szkoła Improwizacji w Pochodach Basowych” (2017 r.). Jest nauczycielem w klasie gitary basowej Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej i prowadzi warsztaty muzyczne.

Więcej informacji:

http://leszekcichonski.pl/

http://grabowy.com.pl/TG3/

Event List