East Earth Band

W skład zespołu wchodzą muzycy nie tylko o dużych umiejętnościach ale i ogromnym doświadczeniu scenicznym i studyjnym

Warszawski zespół zawiązał się w styczniu 2013 roku. East Earth Band to grupa, która starannie dobiera repertuar na wszystkim odciskając swoje niepowtarzalne piętno.

Mocnym filarem zespołu jest niezwykle charyzmatyczny wokal (Paweł Fiodorczuk) , doskonale czujący się w tych klimatach, dysponujący riedelowsko-plantowskim głosem i hippisowsko-rockowym stylem bycia – czym natychmiast „porywa” za sobą publiczność, oraz gitara Piotra Fiodorczuka, jakby żywcem wyrwana z lat 70-tych. Oczarowuje prostotą gry, perfekcyjnie wydobywając ze swojego instrumentu dźwięki, które nie przekraczają prędkości światła, ale za to idealnie pasują do muzyki i kształtując jej charakter, podkreślają wyjątkowość i unikatowość bandu. Wyrazem dobrego poziomu zespołu są bardziej niż przychylne recenzje obserwatorów życia muzycznego w Polsce. Podczas koncertu na Chatka blues Festival 2018, w składzie zespołu zagra także Bronisław Duży – wybitny puzonista, kompozytor i aranżer – od 1987 roku na pierwszym miejscu organizowanej przez Jazz Forum ankiety Jazz Top w kategorii puzonu.

Skład: Piotr Fiodorczuk – gitara;  Paweł Fiodorczuk – wokal;  Bronisław Duży – Puzon; Piotr Pawęska – bas; Tomasz Tarczyński – perkusja.

 

Event List