Juwana Jenkins feat. Charlie Slavik

Bluesowo-soulowa artystka pochodząca z USA będzie niekwestionowaną gwiazdą Chatka Blues Festival 2018. Wokalistka wystąpi w towarzystwie czeskich muzyków wśród których będzie m.in. Charlie Slavik

 

Pochodząca z Filadelfii bluesowo-soulowa wokalistka Juwana Jenkins oraz czeski harmonijkarz Charlie Slavík nagrali wspólna płytę – „The Blues Keeps You Alive”. Ich muzyka to fantastyczna podróż przez różne style Bluesa, od Chicago przez soul i gospel,  po tradycyjny Juke Joint. Juwana Jenkins od kilkunastu lat mieszka w Pradze. Jest nie tylko wyrazistą, przepełnioną soul-gospelowym żarem wokalistką, ale także aktorką i nauczycielką akademicką.  Juwana wraz z zespołem dostarcza ognistych wrażeń muzycznych. Przy ich muzyce nie da się usiedzieć na miejscu! Z surowym brzmieniem old-schoolowego bluesa koncertuje po Europie wykonując swoje własne energetyczne kompozycje, jak i te, znane z klasycznych wykonań legend bluesa. Ma w swym dorobku dwie płyty.

Skład zespołu: Juwana Jenkins – śpiew, Charlie Slavík – harmonijka, śpiew; Jiri Marsicek – gitara,  Adam Nohavica – bas; Tomas Vokurka – perkusja.

 

 

Event List