MonkeyJunk

Zespół będzie niekwestionowaną gwiazdą Chatka Blues Festival 2017. Kanadyjski zespół gra bluesa wymieszanego z rock and rollem i klimatami jam-bandowymi.

MonkeyJunk

Trio pochodzi z Ottawy i od lat jest gwiazdą kanadyjskiego środowiska bluesowego, które regularnie przyznaje im muzyczne nagrody w tym “Maple Blues Awards” (za rok 2013 otrzymali ich aż pięć!). Grupa cieszy się uznaniem szeroko rozumianej kanadyjskiej sceny muzycznej, o czym świadczy fakt, że mają na koncie statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Ich sława wykracza poza granice ich kraju o czym świadczy wyróżnienie Blues Music Award dla Debiutu Roku przyznane im przez Amerykanów w 2010 roku.

Choć członkowie zespołu znają się od lat – pomysł na założenie wspólnego zespołu pojawił się w 2008 roku. W sześć miesięcy przejechali całą Kanadę, co zaowocowało zdobyciem pierwszej nominacji do Maple Blues Award jeszcze przed wydaniem płytowego debiutu!

W styczniu 2010 pojechali do Memphis by w ramach konkursu International Blues Challenge zmierzyć się z zespołami z całego świata. Zajęli trzecie miejsce. Druga płyta, “To Behold”, zdobyła wspomnianą nagrodę Juno, a inne zaszczyty sypały się jak lawina. Album “All Frequencies” (Plain Records) ukazał się we wrześniu 2013 roku i zebrał same dobre recenzje.

We wrześniu 2014 po raz pierwszy zagrali w naszej części Europy. W 2016 wrócili do Europy z najnowszym albumem, “Moon Turn Red”. Jak jego poprzednicy, jest stuprocentowo autorski, energetyczny i w pełni reprezentatywny dla unikalnego brzmienia tego niepowtarzalnego zespołu.

Skład zespołu: Steve Marriner – śpiew, harmonijka, gitara; Tony D – gitara; Matt Sobb – perkusja.

Event List