Nick Schnebelen

Amerykański muzyk blues-rockowy z Kansas City to artysta, który wyróżnia się w tłumie. Gra na gitarze na światowym poziomie łącząc różne style. Niekwestionowana gwiazda pierwszego dnia festiwalu.

Nick Schnebelen urodził się w Kansas City, Missouri, Stany Zjednoczone. Jego ojciec i matka byli zawodowymi muzykami. Ojciec Nicka, Bob, grał w zespole bluesowym a jego babcia była piosenkarką jazzową. Nick kształcił się w Akademii Paseo w Kansas City, gdzie studiował zarówno muzykę klasyczną, jak i jazz. W 1997 roku przeniósł się do Filadelfii i założył jam band K-Floor, który grał głównie muzykę bluesową. Sławę i sceniczne szlify zdobył jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Wystąpili na najbardziej renomowanych festiwalach świata (Notodden, Montreal, the Legendary Blues Cruise).

W 2008 zdobył nagrodę im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu International Blues Challenge w Memphis. Wraz z zespołem zdobyli też w 2014 roku Blues Music Award w kategorii Best Contemporary Blues Album. Wszystko to utorowało drogę do nagraniai wydania debiutanckiego solowego albumu studyjnego „Crazy All By Myself”. Nick ma bluesa we krwi. Wraz z rodzeństwem wychowywali się w domu pełnym muzyki. Rodzice byli czynnymi uczestnikami sceny muzycznej Kansas City, a dom rodzinny często służył za miejsce prób i jam sessions.

 

Więcej informacji:
https://www.nickschnebelenkc.com/

Event List