Piotr Restecki

Muzyk zakochany w fingerstyle’u. Piekielnie zdolny, bosko wrażliwy, człowiek-orkiestra – takie określenia można usłyszeć po jego koncertach.

 

fot. Michal Szkielu Walczak (FB/kieleckiefoto)

Piotr Restecki to gitarzysta i kompozytor, który jest przykładem ogromnej pasji, połączonej z talentem i pracowitością. Swoją przygodę z instrumentem rozpoczął w wieku 6 lat od gitary klasycznej pod okiem znakomitych profesorów. Jako artysta stara się wywołać w słuchaczach emocje i nigdy nie pozostawia ich obojętnymi. Jest przy tym indywidualistą, który sprytnie łączy wyśmienite rzemiosło z artyzmem, skomplikowane pasaże z lirycznymi balladami i efektami perkusyjnymi. Wykonuje głównie własne kompozycje.

W aranżacjach słychać wpływ Tommy’ego Emmanuela, Cheta Atkinsa, Merle Trawisa, choć nie stroni od muzyki Steve Vaia, Johna Scofielda czy Milesa Davisa. Piotr Restecki jest laureatem wielu konkursów na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Współpracuje z zespołami jazzowymi, country, bluesowymi i rockowymi. Od lat koncertuje i prowadzi warsztaty (Summer Guitar Festival Krzyżowa czy Przystanek Woodstock). Nagrywa dla radia i telewizji. Kompozytorski talent Piotra i energia sceniczna, połączone z poczuciem humoru, tworzą oryginalny spektakl muzyczny jednego aktora, który spotyka się z dużym uznaniem i entuzjazmem publiczności.

 

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/restecki/

Event List