Tymkoff / Łęczycki

Akustyczny duet weteranów polskiej sceny bluesowej i rockowej. Każdy ich koncert to solidna dawka bluesowej ekspresji, wzruszające ballady czy zaskakujące improwizacje.

 

Atrybutami tego duetu są znakomite partie wokalne oraz wirtuozerskie improwizacje na harmonijce. Tymkoff i Łęczycki, to dwóch wytrawnych muzyków, którzy śmiało interpretują znane i mniej znane utwory bluesowe i rockowe, znakomicie budując dramaturgię koncertu. W repertuarze znajdują się utwory m.in. Keba Mo, Erica Claptona, Roberta Johnsona czy Allman Brothers. Jak zwykle gwarantowane są ekspresyjne improwizacje, zaskakujące aranżacje i porywający wokal.

 

Marek Tymkoff to blues-rockowy gitarzysta, wokalista a także kompozytor i autor tekstów. W latach 90-tych znany z prowadzonego przez siebie tria – Electric Blues Band, z którym odwiedził z sukcesami większość istniejących wtedy festiwali bluesowych w kraju. Muzyk znany jest też ze współpracy z legendarnym wrocławskim Easy Rider, Jary Band oraz zespołem Wanda i Banda.

Bartek Łęczycki to jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie. Udziela się w wielu formacjach muzycznych, występuje solowo z wykorzystaniem loop station oraz jako muzyk sesyjny. Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki. Otrzymał dwie platynowe płyty (2007 i 2008 rok). Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki w naszym kraju. Co roku prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą.

Więcej informacji:

https://tymkoff.wixsite.com/marek-tymkoff

http://www.bleczycki.com/

Event List