Green Grass

Bydgoska grupa bluesowa założona w 1991 roku. Zespół posługuje się uniwersalnym muzycznym językiem wywodzącym się z najlepszych tradycji bluesa i rock’n’roll’a.

Green Grass

Zespół ma na koncie kilkaset zagranych koncertów, wśród których były zarówno występy w salach klubowych, jak i na dużych scenach plenerowych. W swojej twórczości zespół posługuje się uniwersalnym muzycznym językiem wywodzącym się z najlepszych tradycji bluesa i rock’n’roll’a. Repertuar stanowią klasyczne bluesowe evergreeny oraz własne kompozycje.
Green Grass jest laureatem kilku prestiżowych festiwali, wielokrotnie występował na największych imprezach bluesowych w Polsce, takich jak: Suwałki Blues Festival, Toruń Blues Meeting, Blues Express w Zakrzewie, Muzyczny Camping w Brodnicy, Jimiway w Ostrowie Wlkp., Bluesada w Szczecinie, Olsztyńskie Noce Bluesowe i Rawa Blues w Katowicach.

Znaczącym wydarzeniem w historii zespołu był występ na festiwalu Przystanek Woodstock oraz wspólny koncert z legendą angielskiego rythm and bluesa – zespołem The Animals. Zespół występował na jednej scenie z takimi gwiazdami światowego bluesa jak: Dave Kelly, Canned Heat, Cephas & Wiggins, Junior Wells, i in.. Od 2012 roku grupa współpracuje z amerykańskim pianistą Shrimp City Slim’em w ramach projektu „Transatlantic Blues Project”.
Skład zespołu: Jacek Herzberg – lider, gitara; Andrzej Neumann – bas; Robert Robaszkiewicz – perkusja. 

Event List