Jan Gałach Band

Jan Gałach Band nie daje się zamknąć w jednym gatunku, to zespół, który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej ale równie umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku.

Zespół powstał z inicjatywy Janka Gałacha a obecny skład grupy wykrystalizował się w 2011 roku. Tworzący go muzycy, to doświadczeni instrumentaliści: Jan Gałach (skrzypce), Karolina Cygonek (wokal), Marek „Pegaz” Kobus (gitara), Marek Idzik (bas), Borys Sawaszkiewicz (klawisze), Krzysztof Kot (perkusja), Michał Bocek (perkusja). Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwięków i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny.

JGB gra bluesa na swoich warunkach i w swoim niepowtarzalnym stylu, co już niejednokrotnie udowadniał i pokazywał podczas najważniejszych festiwali w Polsce, w tym m.in.: Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bies Czad Blues. JGB jest jedynym zespołem w Polsce, grającym na stałe z dwiema perkusjami.

W 2016 r. zespół wystąpił jako support Carlosa Santany na Festiwalu Legend Rocka. W ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues” wybrany Zespołem Roku 2013 i 2014. W 2013 roku ukazała się płyta „Jan Gałach & Friends”, będąca uwieńczeniem pracy zespołu oraz kilku zaprzyjaźnionych muzyków. Jesienią 2017 planowana jest nowa płyta zespołu.

 

Event List