Prezentujemy program Chatka Blues Festival 2017!

Wielkimi krokami zbliża się lubelskie święto bluesa czyli Chatka Blues Festival 2017! 8. edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 6-7 października 2017 r., w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie.

Podobnie jak w latach ubiegłych do Lublina zawitają wspaniali artyści bluesowi w tym zagraniczne gwiazdy: Demian Band (Argentyna/Hiszpania) oraz MonkeyJunk (Kanada).

W kultowej Sali Widowiskowej „Chatki Żaka” odbędzie się 6 koncertów, w trakcie których miłośnicy bluesa będą mogli  posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu.  Program 8. edycji CHBF to zestawienie różnych odmian bluesa i jednocześnie połączenie tradycji z nowoczesnością w ramach tego gatunku.

Tegoroczną edycję Chatka Blues Festival zainauguruje doskonale znana bluesowej publiczności grupa Green Grass, działająca  na polskiej scenie od 1991 roku. Zespół sięga do najlepszych tradycji bluesa i rock’n’rolla.

Następnie specjalny koncert dla lubelskiej publiczności zagra Maciej Lipina, który wykona utwory z repertuaru grupy Dżem. Muzykowi, który był odtwórcą roli Ryśka Riedla w spektaklu „SKAZANY NA BLUESA” towarzyszyć będą muzycy Teatru Śląskiego.

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpi pierwsza gwiazda zagraniczna, czyli Demian Band. To argentyńsko-hiszpańskie trio gra energetycznego bluesa i rocka. Zespół z pewnością dostarczy wielu doskonałych wrażeń muzycznych i porwie publikę do zabawy.

Drugi dzień CHBF 2017 rozpocznie się od koncertu bluesowej supergrupy – Czarny Pies. Jest to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie muzyczne, w którym udział biorą największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka. Każdy ich koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili.

Kolejnym wykonawcą będzie Jan Gałach Band – zespół który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej ale równie umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku i nie daje się zamknąć w jednym gatunku.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert kanadyjskiej gwiazdy – MonkeyJunk. To bluesowe trio ma na swoim koncie sześć płyt oraz wiele prestiżowych nagród i wyróżnień muzycznych w tym statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Zespół określa swoją muzykę jako “swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.

Poniżej prezentujemy pełny program festiwalu oraz gwiazdy tegorocznej 8. edycji Chatka Blues Festival2017!

Nie może was zabraknąć w Lublinie w drugi weekend października! Zapraszamy!

 

Chatka Blues Festival 2017 – Program

6.10.2017 (piątek) g. 20:00  – Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”


7.10.2017 (sobota)  g. 20:00  – Sala Widowiskowa ACK Chatka Żaka