Zapraszamy na Chatka Blues Festival 2022!

Zapraszamy na 12. edycję Chatka Blues Festival, która odbędzie się w dniach 23-24.09.2022 r. w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka oraz w nowym miejscu – Centrum Handlowym Vivo! Lublin. Podobnie jak w latach ubiegłych do Lublina zawitają wyjątkowi artyści, prezentujący różne odcienie bluesa.

W tym roku, nasze bluesowe granie zainaugurujemy koncertem legendy polskiego bluesa – Kasy Chorych. Zespół po latach powraca do Lublina i ponownie zagra na scenie CHBF! Koncert odbędzie się 23 września (piątek) w Centrum Handlowym VIVO, a wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii koncertowej, prezentująca występy artystów z poprzednich edycji Chatka Blues Festiwal.

Na drugi dzień imprezy (sobota, 24 września) zapraszamy do Chatki Żaka. Jako pierwszy na naszej kultowej scenie wystąpi w formule akustycznej Arek Zawiliński – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Artysta gra na różnego typu gitarach (akustyczna, dobro, lap steel), dogrywa im harmonijką ustną, nadając rytm analogowym urządzeniem stomp box.

Gwiazdą wieczoru i 12. edycji CHBF, będzie  mieszkający w Los Angeles wokalista i gitarzysta Daryl Strodes, który uraczy nas doskonałą mieszanką Blues/R&B/Funk/Jazz.

Nie może Was zabraknąć. Do zobaczenia na święcie bluesa w Lublinie!

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj.

Bilety dostępne będą w serwisie e.Bilet.pl od 29 sierpnia 2022 r.