Znamy już program Chatka Blues Festival 2018

Przed nami 9. już edycja Chatki Blues Festival! Lubelskie święto bluesa odbędzie się w dniach 19-20 października 2018r. w ACK UMCS „Chatka Żaka” oraz w Centrum Kultury w Lublinie.

Podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się 6 koncertów, w trakcie których miłośnicy bluesa będą mogli  posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu. Pierwszy dzień festiwalu  odbędzie się w małej Sali Widowiskowej „Chatki Żaka” (Inkubator Medialno – Artystyczny) natomiast drugiego dnia przeniesiemy się do Centrum Kultury w Lublinie.

Program 9. edycji CHBF to połączenie tradycji z nowoczesnością w ramach tego gatunku. Do Lublina zawitają wspaniali artyści bluesowi w tym zagraniczne gwiazdy.

Tegoroczną edycję Chatka Blues Festival zainauguruje Bluesmaszyna. Zespół założony w 2007 roku przez Karola Lechowskiego, który wypracował autorski repertuar z polskimi tekstami. Elementami przewodnimi brzmienia zespołu jest silny, charakterystyczny głos wokalisty oraz pełna energii i nietypowej barwy harmonijka ustna.

Kolejny koncert zagra dobrze znany lubelskiej publiczności – Adam Bartoś. Wokalista, autor tekstów i muzyki, wykonuje utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. W programie koncertu utwory przygotowywane na nową płytę oraz standardy bluesa w elektrycznym brzmieniu gitary rezofonicznej.

Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpi Jorgos Skolias i przyjaciele  – jeden z najbardziej oryginalnych wokalistów polskiej muzyki. Jako jeden z niewielu na świecie wokalistów opanował technikę śpiewania harmonicznego – równoległego prowadzenia trzech głosów. W składzie zespołu m.in. Grzegorz Kapołka – jeden z najlepszych bluesowych gitarzystów w Polsce.

Drugi dzień festiwalu rozpoczniemy koncertem zespołu East Earth Band. Zespół zawiązał się w styczniu 2013 roku. Jego mocnym filarem jest charyzmatyczny wokal Pawła Fiodorczuka oraz gitara Piotra Fiodorczuka, jakby żywcem wyrwana z lat 70-tych.  Z zespołem zagra także Bronisław Duży – wybitny puzonista, kompozytor i aranżer – od 1987 roku na pierwszym miejscu organizowanej przez Jazz Forum ankiety Jazz Top w kategorii puzonu.

Po występie zespołu East Earth Band scena będzie należała do  Makar & Children of the Corn. Jest to  projekt Makara (Andrzeja Makarewicza) oraz młodych muzyków: Grzegorza Świerka (bas) oraz Ernesta Dziedzica (perkusja). Ich muzyka nawiązuje do rocka, bluesa oraz muzyki w klimacie soundtracków z filmów Quentina Tarantino.

Na zakończenie festiwalu odbędzie się koncert zagranicznych gwiazd! Juwana Jenkins feat. Charlie SlavikJuwana Jenkins – bluesowo-soulowa wokalistka pochodząca z USA wystąpi w towarzystwie czeskich muzyków. Wśród nich harmonijkarz Charlie Slavik, z którym nagrała wspólną płytę „The Blues Keeps You Alive”. Ich muzyka to fantastyczna podróż przez różne style bluesa, od Chicago przez soul i gospel,  po tradycyjny Juke Joint.

Nie może was zabraknąć w Lublinie w trzeci weekend października! Zapraszamy!

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj.

Informacje o biletach podamy wkrótce.