Zapraszamy na Chatka Blues Festival 2021!

Po 2 latach przerwy w Lublinie zagra ponownie Chatka Blues Festival. W ramach wydarzenia odbędą się trzy koncerty prezentujące różne odcienie bluesa. Na scenie Chatki Żaka wystąpią: Paweł Szymański, Smooth Gentlemen i argentyńska gitarzystka – Vanesa Harbek z zespołem. Koncerty zapowie i poprowadzi lubelski muzyk – Marcin Kruk. Moc artystycznych wrażeń gwarantowana!

Tradycją festiwalu jest jego różnorodność. Tak będzie również i w tym roku. Usłyszymy zarówno tradycyjnego akustycznego bluesa, energetyczny blues z domieszką soulu i boogie, a także klasycznego bluesa z domieszką wpływów latino w kobiecej odsłonie.

Tegoroczne koncerty rozpocznie Paweł Szymański – bezkompromisowy tekściarz, utalentowany wokalista i świetny muzyk, zachwycający swoją techniką gry na gitarze akustycznej, rezofonicznej i harmonijce ustnej. Jego koncert będzie powrotem do tradycji trubadurów bluesa z jego pionierskich czasów.

Następnie dla lubelskiej publiczności zagra grupa „Smooth Gentlemen”. Jej liderem jest Bartłomiej Szopiński – uznany pianista, hammondzista i kompozytor. Ich muzyka jest połączeniem soulu i bluesa z domieszką jazzu, boogie, i co ważne zanurzona jest w tradycyjnym brzmieniu amerykańskiej muzyki rozrywkowej XX wieku. Czasami łagodne, czasami wybuchowe, ale zawsze energetycznie zagrane utwory tworzą materiał, który brzmi bardzo różnorodnie, amerykańsko.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert Vanesy Harbek – niezwykle utalentowanej, pochodzącej z Argentyny gitarzystki i wokalistki. Jej ognista muzyka, z pogranicza bluesa, jazzu, rocka i soulu czerpie z tradycji południowoamerykańskiej i karaibskiej. Vanesa ma naturalny talent do gry na gitarze. Jej znakomita technika i solidne brzmienie stanowią doskonałe połączenie dla jej wirtuozerii i jakości wykonawczej.

Nie może Was zabraknąć. Do zobaczenia w Lublinie. Zapraszamy!

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj.

Bilety można kupić tutaj .

Kup bilet!